Použití čteček čárových kódů

Úvod

ISKAM4 komunikuje s čtečkami čárových kódu, které se chovají jako klávesnice. Čárové kódy je možné přiřadit produktům a ve výdeji stravy zadávat položky načtením čárového kódů. Čárový kód může také obsahovat číslo karty klientů a sloužit tak místo běžně používaných čipových karet pro identifikaci klienta či strávníka.

Instalace čtečky Motorola LI2208

Pro použití čtečku je potřebné připojit čtečku čárového kódu k portu USB. Po instalaci ovladače zařízení (pomocí Windows update - automaticky) načteme čárové kódy pro nastavení defaultních nastavení - Standard HID. Čtečka by se měla chovat jako další klávesnice. Pro použití v ISKAMu načteme ještě čárový kód pro ukončení načteného řetězce Enterem. Čárové kódy pro nastavení najdete zde: li2208-prg.pdf

Čtečka Maxxo SL2DUS laser scanner 1D&2D&QR

Tato čtečka umí číst nejen běžné čárové kódy v mnoha dostupných formátech, ale čte i QR kódy, což lze využít např. pro načítání karet klientů z mobilní aplikace ISIC. V přiloženém návodu naleznete QR kódy, které umožňují např. zvolit, které typy kódů chcete umožnit načítat, s jakou klávesnicí má znaky posílat (ISKAMu by to mělo být jedno) atp.

Nastavení čtečky v ISKAMu

V nastavení terminálu zatrhneme možnost Povolit čtení a posléze na to vybere handler čtečky z nabídky.

~~DISCUSSION~~