Instalace čtečky OMNIKEY 5427 CK

Čtečky Ominkey 5427 CK zvládají všechny moderní typy karet, ale i starší karty na frekvenci 125kHz. Čtečka se po připojení k počítači (USB port) chová jako klávesnice. Lze ji konfigurovat pomocí utility, kterou je možné stáhnou ze stránek výrobce . Konfiguraci můžete provést na jiném počítači, než na kterém bude následně čtečka používána. Manuál ke konfiguraci v EN je dostupný na stránkach výrobce, případne zde

Protože je popis konfigurace v dokumentu popsaný dosti složitě, zde je pár tipů, jak postupovat.

  1. Připojte čtečku přes USB port.
  2. Nainstalujte ovladač.
  3. Konfigurace probíha přes webové rozhraní na adrese: http://192.168.63.99
  4. Aby čtečka emulovala klávesnici je potřebné zapnout Keyboard wedge
  5. Po povolení emulace klávesnice je potřeba povolit typy karet ke čtení. Toto nastavení se provádí v záložce Card Data Selection. Po povolení typy karty je potřebné zatrhnout možnost CSN a do pole poststrokes zadat „[ENTER]“ který zajistí odentrovaní po načtení čísla čipu.
  6. Pro vybraný typ karty ještě nastavíme formát výpisu. Ten se nastavuje v záložce Data Card Manipulation. Podle uložených čísel čipu v DB zvolíme HEX nebo DEC, případně zatrhneme Reverse, když jsou čísla čipu uložené opačně.
  7. Na závěr potřebujeme zapsat změny do čtečky. To provedeme na záložce System Config. Tlačítko Apply Changes nastaví změny do konfiguračního souboru čtečky. Tlačítkem Store Changes uložíme změny do čtečky a posléze kliknutím na tlačítko Reboot System aplikujeme změny v čtečce.
  8. Konfigurační soubor vytvoříme kliknutím na tlačítko Export Config. Pro nahrání již předem vytvořeného konfiguračního souboru použijeme Upload Config. Aby se změny, po nahrání, projevily, aplikujeme trojici tlačítek Apply, Store Changes a Reboot System

~~DISCUSSION~~