Instalace a připojení čtečky dokladů OCR315

Scénář

Jde o cenově dostupnou čtečku dokladů, kterou jsme úspěšně testovali při propojení s ISKAMem. Čtečky jiných typů a výrobců se zpravidla nastavují obdobně.

Postup

Čtečka OCR315 se k počítači připojuje pomocí USB kabelu, po kterém je i napájena. Ovladač se nestáhne automaticky, je nutné jej nainstalovat manuálně. Ovladač funguje jako Windows service, takže po instalaci je nutný restart.

Ovladač můžete stáhnout ze stránky výrobce, pro Vaše pohodlí je verze z dubna 2014 i zde. Po stažení a rozbalení spustíte ASPSetup.2.68.exe, Windows se Vás zeptá na oprávnění pro správce. Při instalaci můžete zvolit číslo sériového portu, který se Vám má vytvořit (v mém případě se nabídlo COM6, ale v podstatě to může být jakýkoliv nepoužitý). Je důležité si tento port zapamatovat, jinak můžete instalovat stylem „Ano/Další/Pokračovat/Souhlasím“. Po dokončení instalace se ještě jednou zobrazí informace o portu a vyžádá si restart počítače.

Po restartu spusťte ISKAM a v dialogu Tento terminál vyplňte v sekci „Čtečka dokladů“ port, tj. zadejte např. „COM6“. Následně změny uložte, vypněte ISKAM a znovu jej zapněte. Po přihlášení uživatele by měla na čtečce zhasnout červená dioda, která na ní svítila od začátku. Při správném protažení dokladu čtečkou čtečka pípne a na chvíli blikne dioda zeleně.

~~DISCUSSION~~