ACS ACR122U-A9 a další PC/SC čtečky

Tento typ čtečky patří do třetí kategorie čteček, které jsou vybaveny sofistikovanějším rozhraním než je prostý COM port či USB. Od listopadu 2019 ISKAM podporuje tyto čtečky nativně bez níže popsaného emulátoru, emulátor tak můžete zkusit v případě potíží s přímým propojením.

Scénář

Pro připojení k ISKAMu lze použít jiný program - emulátor, který zprostředkovává komunikaci se čtečkou a výstup posílá jako virtuální klávesnice. Program běží na pozadí, pro uživatele tedy v podstatě transparentně.

Postup

  1. ze stránek výrobce si stáhněte volně dostupný program GoToTags.
  2. nainstalujte jej a spusťte.
  3. v App zapněte volbu „Auto Start on System Startup“ - tato volba zajistí, že se program automaticky spustí po spuštění Windows.
  4. V aplikaci ještě zkontrolujte, že máte správně nastavenou čtečku - měla by se vám objevit acr122U (či jiná vaše podobná čtečka).
  5. funkčnost aplikace můžete vyzkoušet např. v Poznámkovém bloku Windows - po jeho spuštění pípněte kartou a mělo by se vám vypsat číslo čipu: .

Pokud se Vám číslo čipu neobjeví, je potřeba zkontrolovat konfiguraci emulátoru (do vyřešení nemá smysl cokoli řešit v ISKAMu).

Nyní je emulátor zprovozněn. Dále již postupujte v ISKAMu stejně, jako v případě meziklávesnicové čtečky (Tento terminál - Automatická konfigurace čtečky karet popř. ruční konfigurace, protože automatická může stále použít nativní řešení v ISKAMu).

Další tipy a triky

~~DISCUSSION~~