Instalace a nastavení HW tlačítka

Pro některé aplikace, např. výdej stravy, se může hodit hardwarové tlačítko. Ukážeme si postup, jak lze takové tlačítko nakonfigurovat a to na příkladu tlačítka, které je připojeno pomocí rozhraní BJ-805.

Scénář

Tlačítko se připojuje do rozhraní BJ-805, které disponuje dvěmi přípojnými místy pomocí 3,5mm jack. Do počítače se toto rozhraní připojuje pomocí USB portu. Výrobce k tlačítku dodává software, které umožňuje chování buď jako klávesa ENTER/mezerník nebo pravá/levá myš (záleží, do které zdířky se tlačítko připojí). Software lze nalézt zde.

Ukážeme si však postup, jak můžeme nastavit jiné klávesy. Např. ve výdeji objednané stravy můžeme tlačítko použít jako mezerník - pak nám „odjede“ poslední strávník na obrazovce, anebo jako klávesu „+“, která nám vyvolá další minutku.

Postup

 1. Ze stránky si stáhneme volně dostupný software Switch Driver v aktuální verzi 6.
 2. Nainstalujeme
 3. Připojíme do počítače tlačítko
 4. Spustíme Switch Driver
 5. Na titulní obrazovce v Akce zvolíme Nová
 6. Zvolíme pro nás vhodný název
 7. Označíme Spínač 1 a tlačítkem vpravo dole Změnit akci
 8. Zvolíme Klávesnice jako typ akce a následně Vybrat klávesu. Stikneme plus.
 9. Pomocí OK se vrátíme zpět
 10. Dáme OK
 11. Nyní máme nakonfigurováno. Můžeme vyzkoušet stisknout tlačítko a pokud je vše správně nakonfigurováno, mělo by se dole objevit: Akce spínačů: +.
 12. Je vhodné, aby se program Switch Driver spouštěl po spuštění. Tím zajistíte, že se toto tlačítko bude chovat stejně i po restartu počítače.

Toť vše. V ISKAMu nic nastavovat nemusíte, protože ve Výdej objednaných jídel je klávesa + nakonfigurována tak, že vyvolá další minutku.

Další tipy a triky

Uvedený postup lze použít v podstatě na libovolnou klávesu či akci myší (pravý/levý klik, dvojklik apod.).

~~DISCUSSION~~