napoveda_iskam_4:instalace:bankovniterminal_sonet

Zprovoznění napojení platebního terminálu SoNeT

Platební terminál je propojen do Vaší sítě pomocí běžného TCP/IP rozhraní a adresu získává z DHCP serveru (je však dobré si tuto adresu na DHCP serveru nastavit napevno, protože ji budete muset zadat do konfiguračního souboru). Adresu tedy zjistíte buď právě z DPHCP serveru, nebo přímo z bankovního terminálu (postup by měl být shodný pro všechny typy terminálu a měli byste se k adrese dostat pomocí menu terminál „Hlavní menu“⇒„Funkce“⇒„66“). Teminál ISKAMu by měl být umístěn ve stejné síti.

Při instalaci bankovního terminálu je potřeba do složky s ISKAMem nahrát konfigurační soubor „hcterm.ini“. V tomto souboru najdete část věnovanou nastaveni IP adresy (viz ukázka níže (pozor - vlastní soubor je delší!) a adresu nastavíte. Knihovny hcterm.dll a hcterm64.dll (jejich výrobcem je firma SoNeT) jsou distribuovány spolu s ISKAMem, takže byste je měli v adresáři ISKAMu mít k dispozici.

!***********************
! server : IP address of terminal
! port   : server port
!***********************
[tcpip]
server=192.168.0.128
port=1818
count_reconnect=3
keepalive_use=y
keepalive_timeout=20000
keepalive_interval=1000

V nastavení terminálu ISKAMu je potřeba zvolit druh komunikace s bankovním terminálem „SoNeT“ (předpokládáme, že časem budou k dispozici i komunikace s jinými terminály jiných výrobců).

Po provedení těchto úkonů bude platba kartou (v ISKAMu ji zadáte běžným způsobem) automaticky odesílána na bankovní terminál a po úspěšném provedení transakce bude platba připsána na konto klienta. Je možné provádět i vrácení peněz na kartu klienta (libovolnou částku, i v případě, že původní platba byla třeba v hotovosti).

Úspěšně jsme testovali i možnost, že jeden bankovní terminál má nastaveno více terminálů ISKAMu (tj. např. dva terminály na recepci využívají jediný bankovní terminál). Samozřejmě během provádění platby z jednoho terminálu není možné zahájit platbu z druhého terminálu, na což je obsluha upozorněna.

  • ověřte, že z klienstkého PC s ISKAMem lze provést ping na IP adresu terminálu
  • fungovat by (teoreticky) měl i telnet na port 1818
  • každopádně - doporučujeme restart terminálu a trochu trpělivosti. Zdá se, že terminál si aktualizuje některá nastavení.
  • pokud nezabral ani restart terminálu (a případně i ISKAMu), kontaktujte podporu.
  • napoveda_iskam_4/instalace/bankovniterminal_sonet.txt
  • Poslední úprava: 2016/11/08 08:52
  • autor: admin